ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان

منو

 

ظرفیت اسکان و پذیرایی ۸۰۰ هزار زائر اربعین در عراق فراهم شد

قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین گفت: ظرفیت اسکان و تغذیه ۸۰۰ هزار زائر اربعین در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا در کشور عراق فراهم شده است
به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، جمشید گودرزی در حاشیه بازدید از روند خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه در جمع خبرنگاران افزود: ظرفیت اسکان و تغذیه زائران اربعین در امسال در مقایسه با پارسال دو برابر شده است.

وی افزود: هماهنگی خوبی بین طرف ایرانی و عراقی برقرار است و بر اساس پیش بینی ها، از دهم صفر مصادف با ۲۰ آبان، فضای اسکان و پذیرایی از زائران در شهرهای کربلا، نجف به صورت ۱۰۰درصدی آماده می شود.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد امکانات اقامت و پذیرایی زائران در کربلا فراهم شده، اظهارکرد: بقیه امکانات در نجف، کاظمین و بخشی در سامرا فراهم شده ولی در سامرا به دلیل اتفاقات اخیر، منتظر رخدادهای آینده هستیم.

گودرزی در ادامه با بیان اینکه بخشی از امکانات رفاهی در عراق از استان‌های معین کشور به صورت مشارکتی فراهم شده، افزود: در کربلا بیش از یک هزار چشمه سرویس بهداشتی و دو هزار واحد حمام برای زائران در نظر گرفته شده است.

قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین گفت: تا آخر هفته جاری، همه امکانات مورد نیاز برای اسکان و تغذیه زائران در عراق ارسال می شود.

وی ظرفیت اسکان و تغذیه را در مرزها ۱۰۰ هزار نفر عنوان و اظهارکرد: در مرزهای سه گانه شلمچه، چذابه و مهران ظرفیت اسکان شبانه و همه امکانات رفاهی نظیر چادر، فرش و موکت، بخاری و پتو در نظر گرفته شده است.

گودرزی گفت: در بازدید به عمل آمده در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه امکانات مناسبی نسبت به پارسال برای زائران فراهم شده است.

مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به عراق است. مرز شلمچه از مبادی اصلی تردد زائران اربعین حسینی در ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد. بر اساس پیش بینی ها حدود یک میلیون زائر در اربعین امسال از مرز شلمچه تردد می کنند.

گفتنی است؛ بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین، مسئولیت کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه زائران اربعین به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات گذاشته شده است.ستاد نیز شماره حساب ۱۰۴۰ بانک‌های ملی، ملت و پست بانک قابل پرداخت در سراسر کشور را به‌منظور جذب نذورات و کمک‌های مردمی برای برپایی کنگره عظیم اربعین اختصاص داده است.همچنین هموطنان عزیز می توانند با شماره گیریه کد #۱۰۴۰*۷۸۰* از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، نذورات خود را اهداء کرده و در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی مشارکت نمایند

دسته :  اخبار

دیدگاه ها