ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان

منو

همایش تخصصی کمیته اسکان و تغئیه و مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان سمنان

 

خبر:

برگزاری دومین همایش تخصصی کمیته اسکان و تغئیه و مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان سمنان

دومین همایش دو روزه  تخصصی کمیته اسکان و تغئیه و مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان سمنان به میزبانی مواکب شهدای تدارکات و پشتیبانی و شیفتگان امام حسین (ع و با حضور مسئولین و اعضای هیئتت امنای مواکب و  مسئولین ستاد شهرستان های تابعه  به منظور هم افزایی و برنامه ریزی  همایش بزرگ پیاده روی اربعین سال ۹۷ در  روز پنج شنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت برگزار گردید
این همایش با سخنرانی علیرضا فداکار رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف و ناظم رضوی شهردار سمنان در مجتمع فرهنگی تفریحی شهید کلاهدوز شهمیرزاد برگزار گردید
علیرضا فداکار ضمن تشکر ازهمکاری  ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان درمرمت و ساخت و توسعه اعتاب مقذسه ،  از مواکب استان بویژه موکب های اسکان و تغئیه مستقر در نجف اشرف با اهداء پرچم متبرک و لوح سپاس تقدیر نمود و قول مساعد داد تا در اربعین به صورت ویژه برای استقرار مواکب استان جا  و امکانات و وسایل مورد نیاز  را جهت اسکان زائرین ،در اختیار این استان قرار داده و بابت زمین هم به محض دریافت اولین قطعۀ زمین  از استانداری و شهرداری نجف  ، حتما در اختیار استان سمنان قرار دهند  .
وی ازاعلام آمادگی همکاری شهردار سمنان در زمینه در اختیار قرار دادن مکانی برای دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات و  پشتیبانی از موکب ها ودر خواست  اختصاص  پروژه  عمرانی به استان ، استقبال کرد وضمن تشکر  گفت : علاقه مند همکاری شهرداری و تیم آنها  هستیم و از شهردار دعوت می کنیم تا به همراه  تیم خود در نجف حضور پیدا کنند .
همچنین در این همایش  به مسئله   صدور مجوز برای موکب خواهران و موکب امداد و پزشکی و پاکبانان اشاره شد و مقرر شد در اربعین امسال موکب  خواهران نیز برای خدمات دهی به زائران برپا شود .
در ادامه کارگروه های پنج گانه ، تغذیه ، اسکان ، برنامه ریزی وپشتیبانی ، فرهنگی ، مالی و مسئولین مواکب تشکیل ، و افراد با توجه به تجربه ، به صورت تخصصی به بحث و تبادل نظر پرداختند . و درپایان مسئول هر کارگروه جمع بندی  مباحث مطرح شده در گروه را ارائه نمودند . و مقرر گردید همایش بعدی در تیرماه برگزار گردد .
هر که دارد سر همراهی ما بسم الله
Atabatesemnan
www.Atabatesemnan.ir

دسته :  اخبار, فعالیت ها

دیدگاه ها