ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان

منو

همایش مسئولان کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستادهای اربعین

?همایش مسئولان کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستادهای اربعین شهرستان‌های استان سمنان و مدیران موکب‌های استان سمنان

حلوائی خبر داد:

?موکب های اربعین شناسنامه دار می شوند/ تعیین مرز مهران برای تردد زوار اربعین استان سمنان

▫️به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان، رمضانعلی حلوایی رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین استان سمنان در حاشیه برگزاری همایش مسئولان کمیته های شهرستانی این ستاد در سمنان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مسئولیت های این کمیته در ستاد اربعین گفت: با توجه به اینکه فقط چند ماه تا ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باقی مانده است این همایش با هدف ایجاد هماهنگی در بین مسئولان کمیته های شهرستانی مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه استان سمنان برگزار شد.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین استان با بیان اینکه در مراسم اربعین امسال مسئولیت اسکان و پذیرایی روزانه ۱۰ هزار زائر در نجف، ۱۰ هزار زائر در کربلا و ۵ هزار زائر نیز در مرز مهران به استان سمنان واگذار شده است افزود: خوشبختانه امسال با پیگیری های صورت گرفته توسط مسئولان، مرز مهران به عنوان مسیر تردد زائران استان سمنان تعیین شده است که تسهیل تردد زائران استان را به دنبال خواهد داشت.
حلوایی ادامه داد: انتخاب مرز مهران به عنوان مرز تردد زائران استان سمنان باعث خواهد شد مشکلاتی که در سال گذشته در خصوص انتقال زوار و نیز ملزومات موکب های استان بوجود آمد مرتفع شود.
وی از پیش بینی استقرار ۱۰ موکب شهرستانی از استان سمنان در شهرهای نجف، کربلا، مهران و مسیر نجف به کربلا خبر داد و گفت: ۲ موکب بزرگ نیز جهت اسکان عموم زوار مراسم اربعین حسینی توسط این کمیته در شهرهای نجف و کربلا برپا خواهد شد.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین استان با اشاره به همکاری دستگاههای مختلف استان جهت پشتیبانی از این موکب ها اظهار کرد: شهرستانهای شاهرود، دامغان، سمنان، گرمسار و مهدیشهر مسئولیت برپایی موکب در شهرهای نجف، کربلا و مسیر نجف به کربلا را بر عهده دارند و شهرستانهای میامی، سرخه و آرادان نیز از موکب مهران پشتیبانی خواهند کرد.
حلوایی با اعلام خبر حضور نماینده استان در قرارگاه مرکزی اربعین در نجف اشرف افزود: بزودی مسئولان این کمیته جهت بازدید از موقعیت های اختصاص یافته به موکب های استان عزام کشور عراق خواهند شد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای جلب مشارکت های مردمی نیز گفت: جلسات متعددی در ستادهای استانی و شهرستانی برای جمع آوری کمک های مردمی برگزار شده که ستادهای شهرستانی اربعین نیز به ریاست فرمانداران تشکیل جلسه داده است.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان با اشاره به صدور شناسه برای موکب های سراسر کشور برای اربعین ۹۶ خاطرنشان کرد: کلیه موکب ها در این طرح پس از دریافت کد رهگیری تحت نظارت ستاد اربعین قرار خواهند گرفت و برنامه های خود را از این طریق دنبال خواهند کرد.
?هرکه دارد سر همراهی ما بسم الله:
@atabatesemnan

دسته :  اخبار

دیدگاه ها